DoctorRx

داروی جدید برای درمان یبوست مزمن ایدیوپاتیک(Plecanatide)

چهارشنبه 6 بهمن 1395 12:52 ق.ظ

نویسنده : جهانشا مهدوی پور

Trulance(Plecanatide) for Chronic Idiopathic Constipation


جولی بایتز(Julie Beitz, M.D) یکی از مدیران اداره ی نظارت بر دارو و غذا در مرکز پژوهش و ارزیابی FDA می گوید: هیچ یک از درمان های دارویی برای همه ی کسانی که از یبوست مزمن ایدیوپاتیک رنج می برند, کار نمی کند. با فراهم شدن درمان های نو, پزشکان و بیماران شان می توانند مناسب ترین درمان را در هر مورد به کار گیرند.

بر طبق گزارش موسسه های ملی سلامت حدود 42 میلیون نفر دچار یبوست اند. تشخیص یبوست مزمن ایدیوپاتیک نشان دهنده ی تجربه ی یبوست مقاوم در افراد می باشد. همچنین این تشخیص در مورد بیمارانی مصداق دارد  که نمی توان یبوست را  از لحاظ ساختاری و بیوشیمیایی توضیح داد.

قرص 3 میلی گرمی ترولانس(Trulance) روزی یک بار برای بیمار تجویز می شود تا با تاثیر بر بخش بالایی دستگاه گوارش حرکات روده را تنظیم نماید و ترشحات آن را تحریک کند.

ایمنی و اثربخشی این دارو در دو 12 هفته همراه با پلاسبو(placebo) در 1775 شرکت کننده ی بزرگسال آزمایش شده است.

مصرف ترولانس(Plecanatide) در کودکان زیر 6 سال به علت دهیدراته شدن شدید(dehydration) ممنوع است. همچنین مصرف این دارو در افراد از 6 تا  18 سال توصیه نمی شود. داروی یاد شده در مواردی که دستگاه گوارش دچار انسداد فیزیکی می گردد, منع مصرف دارد. مهم ترین عارضه ی جانبی اصلی این دارو اسهال بوده و در این صورت مصرف آن بایستی متوقف گردد. این دارو توسط شرکت Synergy Pharmaceuticals Inc تولید می شود.

پی نوشت:
1. قرص 3 میلی گرمی "پِلِکنِتاید" در 19 ژانویه 2017 توسط FDA برای مصرف در آمریکا تایید گردید.

2. مین تاژ30(mintage30) برای اطلاع رسانی به متخصصین عرصه ی دارو و درمان تهیه شده است!

[http://www.aparat.com/v/VtH7L]
منبع
http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm537725.htm
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مین تاژ30 ، یبوست مزمن ادیوپاتیک ، Plecanatide ، ترولانس ، Chronic Idiopathic Constipation ، Trulance ، mintage30 ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 بهمن 1395 09:59 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات